Aktivity pro velké i malé

Aktivity pro malé i velké

Vratislavice nad Nisou

VAPARK

Pumptrack je uzavřený, uměle vytvořený okruh pro jízdu na kole, který je možný projíždět bez šlapání. Okruh je tvořený vlnkami a klopenými zatáčkami, které umožňují udržovat nebo dokonce zvyšovat rychlost. Princip pumptracku je v tom, že kolo pohání setrvačnost a cyklista mu v tom pomáhá pohybem těla nahoru a dolů.

Skilltrack je souhrn překážek, určených především pro náročnější a zkušenější cyklisty. Jízdou v dovednostní dráze lze natrénovat jízdu na kole a slouží jako skvělá příprava pro obtížný terén v přírodě. Naše trať je dlouhá přibližně 150m a obsahuje 8 překážek, kde každá z nich prověří jezdce na maximální úrovni.

Pro děti a začínající cyklisty je k dispozici modrý Chrpový trail. Pohodový flow trail s mírným sklonem má délku 405 metrů. Pro pokročilejší jezdce, kteří si chtějí vyzkoušet například i skoky a dropy, je určen červený Brusinkový trail. Ten má délku 340 metrů.

Pro zkušené cyklisty jsou od roku 2022 ve spolupráci s Městskými lesy Liberec přichystané traily v přilehlém lesíku. Červený Ginzkey trail nabídne náročnější profil, ale pořád zachovává skvělé flow na celých 570 metrech délky. Černý Porsche trail je pak již pro opravdu zkušené jezdce ve freeride a gravity disciplínách a nabídne 555 metrů adrenalinu.

Vystoupat na vrchol kopce můžete od konce lesních trailů po připraveném stoupacím trailu o celkové délce 780 metrů. Z toho je na louce 455 metrů stoupáku a navíc dvě zpevněné cesty pro pěší.

50.7468794N, 15.0896514E

Akátový hrad v lesoparku

V roce 2020 se v dolní části lesoparku Zámecký vrch při ulici U Tělocvičny podařilo vybudovat zcela unikátní víceúrovňový pohádkový hrad z tvrdého akátového dřeva pro větší počet dětí.

Třípatrová centrální věž je lanovými mostky propojena s dalšími devíti věžemi. Unikátní prvek navíc doplňují 2 toboganové a další klasické skluzavky, prolézací mostky, nerezové sítě k lezení a podzemní prolézačky, které nazýváme Peklíčko. Vstup na hřiště je volný celoročně od 9 do 19 hodin.

50.7457647N, 15.0907806E

Nisapark

Volnočasový park pro děti i dospělé s názvem "Nisapark" se nachází v krásném přírodním prostředí v klidném centru Vratislavic nad Nisou při souběhu ulic Dlouhomostecká a U Kina.

Najdete zde spoustu houpaček, dřevěných hracích prvků i příjemná místa pro relaxaci. Nejoblíbenější atrakcí jsou vzduchové trampolíny, které si zamilují nejen vaše děti.

Hřiště je budováno od roku 2010 občanským sdružením Dětský sen, jehož členové park nepřetržitě rozvíjí, každoročně přidávají řadu nových atrakcí a služeb, čímž dělají z Nisaparku místo pravidelného setkávání všech generací a lidí z různých částí regionu. Součástí parku je také občerstvovací koutek a sociální zázemí. Vstup do parku je zpoplatněn a hřiště je v provozu od jara do podzimu, při hezkém počasí a teplotě nad 15 °C, každý den od 9 do 19 hod. Více informací najedete na www.nisapark.cz.

50.7412417N, 15.0968031E

Sportovní areál Na Rozcestí

Fotbalové hřiště s umělým trávníkem III. generace bylo nově zrekonstruováno v srpnu 2016, kdy byl nahrazen původní trávník z roku 2009. Nový povrch umělého trávníku III. generace s výškou vlasu 60mm je položen na měkké pružné podložce. Technické parametry odpovídají předpisu Fotbalové asociace ČR, díky čemuž jsme získali "Atestační osvědčení ČMFS" pro pořádání soutěžních utkání mládeže. Základní rozměry fotbalového hřiště jsou 33,5 x 49,5 m, hřiště je ohraničeno ochranným oplocením typu COREL do výšky 2m. Za brankami o rozměrech 5 x 2 m je oplocení navýšeno ochrannými sítěmi proti míčům do výšky 6m. K dispozici jsou 4 přenosné branky o rozměrech 3 x 2 m určené pro hraní na šířku hřiště.

50.7392489N, 15.0891733E

Sokolovna

Zrekonstruovaná tělocvična o velikosti 278 m2 s novou odpruženou podlahou třetí generace nabízí široké sportovní využití pro kolektivní sporty. Zázemí pro volejbal, nohejbal, florbal, basketbal, badminton, stolní tenis či gymnastiku jistě uvítá každý sportovní nadšenec. K dispozici je nové gymnastické nářadí, koše pro basketbal, branky pro florbal, sítě pro nohejbal, volejbal a badminton, stůl na stolní tenis. Pro skupinová cviční je k dispozici zrcadlový sál o velikosti 104m2. Vzdušné prostory s protilehlými zrcadly a plovoucí podlahou jsou určeny pro jógu, gymnastiku, pilates, zumbu, aerobik, nebo jakýkoliv jiný skupinový sport bez použití nářadí. Kompletně vybavená posilovna na ploše 148 m2 je osazena posilovacími stroji, sadou jednoručních činek, nakládacím činkovým setem, magnetickým rotopedem, eliptickým trenažérem a běžeckým pásem.

50.7448728N, 15.0897308E

Koupaliště Sluníčko

Koupaliště Sluníčko nabízí plavecký bazén (26 x 32 m, hl. 1,5 - 2 m), neplavecký bazén (26 x 48 m, hl. 0,3 - 1 m) s klouzačkou, beachvolejbal, dětský koutek, pískoviště se spoustou hraček a WiFi připojení po celém areálu.

50.7452203N, 15.1017761E

Psí park

Psí park v prostoru nad hasičárnou SDH Vratislavice, při ul. U Tělocvičny byl vybudován v létě 2016 s myšlenkou poskytnutí ojedinělého oploceného prostoru pro výcvik psů. Jedná se o park pro psy s dvojitou brankou a možností parkovaní. Dále je připraveno několik překážek pro výcvik psů a agility. V areálu se nachází i přístřešek s lavicemi k sezení, který může návštěvníkům vhodně posloužit v případě slunečného i deštivého počasí. 

50.7461256N, 15.0890011E

Dětská hřiště napříč Vratislavicemi

Na rozcestí

Součástí oploceného parku o rozloze bezmála pět tisíc metrů čtverečních při souběhu ulic Na Rozcestí a Dlouhomostecká najdete dvě herní sestavy z akátového dřeva.

Pro menší děti od 3 let je určena menší sestava hrádku se třemi věžemi navzájem spojenými řetězovými mostky, doplněná horolezeckými úchyty, ocelovou skluzavkou a dvěma řetězovými houpačkami. Pro nejmenší je k dispozici vahadlová houpačka.

Děti od 6 let mohou ke svým dobrodružstvím využít větší sestavu s lanovými překážkami, žebříky a mostky, jednou řetězovou houpačkou a dvěma skluzavkami. Občerstvení a sociální zázemí naleznete v přilehlém sportovním areálu Na Rozcestí. Vstup do parku je volný a hřiště jsou v provozu celoročně od 9 do 19 hodin.

Náhorní

Původní herní prvky na hřišti "U Medvědů" v Náhorní ulici byly kompletně vyměněny za nové v září roku 2017. Pro zachování původního rázu hřiště bylo instalováno nové pískoviště pro nejmenší s možností zakrytí.

V roli hlavního prvku zůstala sestava věže se skluzavkou doplněná o oblíbenou houpačku Ptačí hnízdo. Umístěna byla opět dvě klasická pružinová houpadla a vahadlová houpačka s koňskými hlavami. Vstup na hřiště je volný celoročně od 9 do 19 hodin.

U Sila, v parku Nové Vratislavice

V červnu roku 2018 vzniklo v rámci stavby nového parku v ulici U Sila hřiště s neobvyklými herními prvky. Jedná se o systém dvou navzájem spojených prolézacích kostek, které jsou doplněny lanovými komponenty.

V rámci prostoru parku rovněž naleznete nízkou lanovou dráhu s devíti totemovými konzolemi navzájem spojenými lanovými mostky. Kombinace dřevěných akátových latí a 16 mm lan z polypropylenu s vnitřním ocelovým jádrem zaručí bezpečnou cestu nízkou lanovou dráhou. Pro nejmenší ratolesti od 3 let věku je hřiště doplněno oblíbenou houpačkou hnízdečko.

Občerstvení a sociální zázemí najdete v přilehlém objektu. Vstup na hřiště je omezen provozem parku, který je otevřen od jara do podzimu, každý den od 8 do 21 hod.

U sila

Mezi domy č. p. 1201 - 1204 v ulici u Sila najdete dětské hřiště z tvrdého akátového dřeva s celou řadou herních prvků.

Dominantou hřiště je tří věžový hrádek s řetězovými mostky a skluzavkou. Hřiště je doplněno vahadlovou houpačkou, klasickou troj hrazdou, dvěma pružinovými houpadly, řetězovou dvoj houpačkou a oboustrannou čmárací dvojtabulí pro kreativní šikulky. Vstup na hřiště je volný celoročně od 9 do 19 hodin.

Nad Školou, horní hřiště v lesoparku

Dětské hřiště v pohádkovém prostředí lesoparku Zámecký vrch při ulici Nad Školou je umístěno naproti objektu č. p. 1385. Herní prvek z tvrdého akátového dřeva v podobě hradu jakoby na tomto místě vyrostl sám. Původní povrchovou úpravu z roku 2010 a let následujících jsme v roce 2017 revitalizovali.

Celý hrad prošel kompletním přebroušením všech dřevěných komponentů a nově byl opatřen dvojitým nátěrem.

V novém kabátě je dětem od 6 let věku k dispozici lezecká stěna s úchyty, věž s lanovým žebříkem, vysoké ručkovadlo nebo řetězová dvoj houpačka.

Menší děti od 3 let mohou využít klasickou skluzavku nebo velmi nízkou kladinu. V případě, že s sebou do batůžku ratolestem přibalíte křídy, kreativitě se meze nekladou na ploše kreslící tabule. V roce 2019 jsme doinstalovali šestimetrovou tubusovou skluzavku. V rámci udržitelnosti přírodního prostředí zde jako dopadovou plochu využíváme drcenou dřevěnou štěpku. Vstup na hřiště je volný celoročně od 9 do 19 hodin.

Dlážděná

Dětské hřiště v Dlážděné ulici bylo postaveno na jaře roku 2019. U budovy č. p. 1421 lze nalézt totemovou prolézačku Šapitó vybavenou lezeckými úchyty, řetězovým žebříkem, šplhací tyčí a lanovými doplňky. Hřiště je dále doplněno oblíbenou houpačkou Ptačí hnízdo a klasickou dvoj hrazdou. Vstup na hřiště je volný celoročně od 9 do 19 hodin.

Sledujte nás!

Buďte s námi v kontaktu i na Instagramu.
Sledujte profil @zazijvratislavice.