Tip na výlet

Vratislavické rybníky a výhledy od hřbitova

Zpět na další tipy
Časová náročnost 1 hodina
Vzdálenost 3 km
Vhodné pro rodiny Ano
Převýšení 65 m
Vhodné na kole Ano
Vhodné pro kočárky Ano
MapaUkázat mapu trasy

 

Popis trasy

Krátká a nenáročná vycházka přímo od budovy Městského úřadu a tramvajové zastávky Vratislavice nad Nisou, kostel.

Zámecký park

Jediné prudší stoupání si odbydete hned na začátku výletu. Cesta přes Strážný vrch ale vede nejprve Zámeckým parkem, který je naší chloubou a v každém ročním období nabízí krásnou podívanou. Park volně přechází v lesopark, ve kterém najdete spoustu herního a sportovního vyžití pro děti i dospělé. Přestávku si můžete udělat v dětském hradu nebo ve venkovní posilovně. Louka při okraji lesoparku je rájem pro cyklisty. V roce 2022 jsme zde otevřeli cyklistický areál Vapark, ve kterém najdete jednoduché traily pro začátečníky, náročnější pro zkušené bajkery a nebo třeba pumptrack pro nejmenší. V takovém prostředí stoupání uteče jako voda a brzy se dostanete na vrchol Strážného vrchu, odkud se vám otevřou dokonalé výhledy.

Vratislavický hřbitov

Celou cestu kolem hřbitova uvidíte na jedné straně hřeben Jizerských hor počínaje Jílovým a Klášterním vrchem. Na opačné straně se otevírá výhled na celý Ještědský hřeben a ty nejbližší kopečky na východě patří hřebenu Prosečskému. Vratislavické louky tvoří nádherné scenérie při západu i při východu slunce a nejpěknější čáry tu umí vykouzlit mlha, když se povaluje v údolíčkách. V zimě, při dostatečné vrstvě sněhu, tu upravujeme okruhy na běžecké lyžování. Z křižovatky u koňské ohrady zamíříte přímo k Vratislavickým rybníkům

Vratislavické rybníky

Tady se můžete napojit na žlutou turistickou značku nebo si vybrat kteroukoliv z cestiček, ze kterých budete mít dobrý výhled na vodní plochu. Voda v rybnících vhodná ke koupání není. Ale právě tady jste nejblíž ke koupališti.

Koupaliště Sluníčko

Pokud počasí vybízí ke koupání, můžete se od třetího rybníku vydat přímo ke Sluníčku a výlet zakončit právě tam. V sezóně je otevřeno každý den od 9 do 19 hodin v závislosti na podmínkách. Pokud to zrovna na koupání není, přejdete louku a sídlištěm se vrátíte zpět k budově radnice.

 

Trasa není náročná, vede po zpevněných cestách a lesních pěšinkách, které jsou sjízdné i pro kočárky. V úseku kolem hřbitova lze polní cestu objet po asfaltu a náročnějšímu terénu ke koupališti se vyhnete silnicí od sídliště. Naštěstí pro rodiče většinou platí, že co drncá, to uspává.

 

Další výlety

Vhodné pro rodiny
Naučná stezka 2. sv. války a Prosečská rozhledna

Naučná stezka 2. sv. války a Prosečská rozhledna

Časová náročnost 4 hodiny
Vzdálenost 9 km
Převýšení 230 m
Vhodné pro rodiny Vhodné pro kočárky
Vzhůru na rozhlednu Císařský kámen

Vzhůru na rozhlednu Císařský kámen

Časová náročnost 3 hodiny
Vzdálenost 10 km
Převýšení 350 m

Sledujte nás!

Buďte s námi v kontaktu i na Instagramu.
Sledujte profil @zazijvratislavice.